Pohlednice "Pozdrav z Hradečné"

21.11.2016 16:48

 

 

V sobotu 2.7.2016 proběhly oslavy výročí 650 let od založení obce Hradečná. Po oslavě jsem byl Stanislavem Dostálem, rodákem z Hradečné, osloven za účelem vytvoření návrhu pamětní pohlednice k této hradečské události s tím, že on by rád místním hasičům vydání této pohlednice sponzoroval. Poslední pohlednice s motivem vesnice Hradečná vyšla v roce 1968. Po proběhnuté domluvě se mi podařilo vytvořit návrh pohlednice do které jsem zakomponoval dvě aktuální fotografie z proběhnuté oslavy 2.7.2016, které jsem fotil já, a jednu fotografii leteckého pohledu na Hradečnou z roku 2008 za souhlasu jejího autora Romana Lahulka. Myšlenka byla dokončena a pohlednici se podařilo vydat nákladem 250 ks. Sbor dobrovolných hasičů děkuje Stanislavu Dostálovi za sponzoring tisku této pohlednice. 

Na pohlednici jest uvedeno "výročí 650 let od založení obce" a poté též "založeno l.p. 1365". A lidi se ptají - umíte počítat ? Nespletli jste se ? Nespletli ! Samotné výročí založení připadlo již na rok 2015, ovšem po celý tento rok probíhala v obci výstavba kanalizace a množství výkopových prací znemožnilo konání oslav právě tohoto roku. Hasiči proto oslavu z těchto pochopitelných důvodů odložili až na rok 2016. Data vytištěná na pohlednici jsou tedy správná.

Průběžně byla větší část pohlednic distribuována zejména mezi naše hasiče a občany za částku 10,- Kč za kus, přičemž výtěžek putoval do naší hasičské pokladny. 

 

 

čelní strana pohlednice

 

rub pohlednice

 

 

pohlednici vydal SDH Hradečná u Bílé Lhoty

sponzor - Stanislav Dostál z Přerova, rodák z Hradečné

fotografie letecký pohled - Roman Lahulek, 2008

fotografie oslav výročí - Jirka Gottvald ml., 2016

cena za pohlednici 10,- Kč (do pokladny SDH Hradečná)